PIVO Z MINIPIVOVARU

VAŘÍME ŽIVÁ NEFILTROVANÁ A NEPASTEROVANÁ PIVA S JEMNÝM ZÁKALEM, KTERÝ JE ZPŮSOBENÝ PŘÍTOMNOSTÍ PIVOVARSKÝCH KVASNIC. PIVU DODÁVAJÍ BOHATOU PLNĚJŠÍ CHUŤ A PŘÍZNIVĚ PŮSOBÍ NA LIDSKÝ ORGANISMUS. CTÍME TRADICE PIVOVARNICTVÍ, POUŽÍVÁME PRVOTŘÍDNÍ SUROVINY A VLASTNÍ VODU Z ŽULOVÉHO PODLOŽÍ.

CHASNÍK 10° NOVINKA

Uvařili jsme novou, velice pitelnou světlou desítku, vyladěnou pro celovečerní popíjení. Použili jsme plzeňské slady a žatecké chmely.

 

Obsah alkoholu: 3,9 % obj.
EPM: 10 %
Kvašení: spodní

BIZON 10°

Světlé výčepní pivo Bizon 10° se vyznačuje vysokou pitelností díky příjemné hořkosti žateckých chmelů a optimálně nastavenému řízu.

 

Obsah alkoholu: 3,9 % obj.
EPM: 10 %
Kvašení: spodní

SPACE ALE 11°

Svrchně kvašené svetlé pivo chmelené americkým chmelem Equinox, který je predevším známý svým citrusovým aroma, ve kterém prevládá tropické ovoce. Příjemně pitelné pivo se silnějším chmelovým doznívaním.

 

Obsah alkoholu: 4,1 % obj.
EPM: 11 %
Kvašení: svrchní

THE TAP TAP 11° NOVINKA

Pivo skupiny The Tap Tap – studentů a absolventů Jedličkova ústavu. Poctivý legendární český ležák vařený z plzeňského sladu a chmelený žateckým poloraným červeňákem. V chuti převládá příjemná sladová chuť doplněná o sametovou chmelově peprnou hořkost.

 

Obsah alkoholu: 4,3 % obj.
EPM: 11 %
Kvašení: spodní

KAMENÍK 11°

Žatecké chmely v kombinaci s plzeňskými slady vytvářejí nezaměnitelný charakter tradičního lehce peprného ležáku s hladce krémovou pěnou. Ideální pivo na celovečerní popíjení.

 

Obsah alkoholu: 4,2 % obj.
EPM: 11 %
Kvašení: spodní

NOSTALGIE 77 12°

Ležák na cestu časem vařený dle původní receptury z roku 1977. Vyznačuje se sladovým tělem spojený s příjemnou hořkostí žateckých chmelů. Vařeno na tři rmuty.

 

Obsah alkoholu: 4,3 % obj.
EPM: 12 %
Kvašení: spodní

VÍDEŇSKÝ LEŽÁK 12°

Ležák měděné barvy s plnou sladovou chutí a sametovou pěnou. Po napití překvapí plnost, po které následuje dlouhé postupné doznívání všech chutí, zejména jemné hořkosti.

 

Obsah alkoholu: 4,4 % obj.
EPM: 12 %
Kvašení: spodní

CITRA ART ALE 13°

Svrchně kvašené světlé pivo z řady Art ALE chmelené americkým chmelem Citra, který je známý pro své citrusové aroma. Citra se původně uvařila jako jednorázová várka do řady Art ALE (svrchně kvašená piva s etiketami od vybraných umělců), avšak kvůli vysoké poptávce jsme ji zařidili mezi stálá piva.

 

Obsah alkoholu: 4,8 % obj.
EPM: 13 %
Kvašení: svrchní

KAROLÍNA SVĚTLÁ 13°

Svým charakterem především vyniká střední plností těla s vyváženou sladovo-chmelovou zakulacenou chutí. Karolínu Světlou vaříme výhradně z žateckých chmelů a českých humnových sladů. Karolína Světlá získala významné ocenění Regionální potravina Plzeňského kraje.

 

Obsah alkoholu: 5,1 % obj.
EPM: 13 %
Kvašení: spodní

KLÍŠŤÁK 13°

Svrchně kvašené polotmavé pivo temně rudé barvy. Stylem se podobá anglickým pivům typu ‚‚ALE‘‘. Má výraznou aromatickou hořkost vycházející z amerického a žateckých chmelů. Při vaření Klíšťáka používáme pět druhů sladu převážně českého původu.

 

Obsah alkoholu: 4,5 % obj.
EPM: 13 %
Kvašení: svrchní

APARÁT 14°

Aparát American Pale Ale je svrchně kvašené pivo chmelené americkými chmely, barva je zlatavá, hořkost vyšší s tóny tropického ovoce. Příjemně pitelná čtrnáctka, ke které si nalezli cestu i lidé, kteří pijí výhradně ležáky.

 

Obsah alkoholu: 5,2 % obj.
EPM: 14 %
Kvašení: svrchní

FREEDOM IPA 14°

Svrchně kvašené pivo výrazné tmavé barvy. Vychází z typu ‚‚India Pale Ale‘‘. V chuti bylinné a peprné s lehkými tóny citrusů. Název tohoto piva se jmenuje po autorovi receptu – sládkovi p. Svobodovi.

 

Obsah alkoholu: 5,2 % obj.
EPM: 14 %
Kvašení: svrchní

HROBNÍK 15°

Tmavý speciál sytě černé barvy s praženými tóny v chuti. Hrobníka vaříme ze 4 druhů sladů, střední říz zajišťuje skvělou pitelnost i přes svoji vyšší stupňovitost a obsah alkoholu. A pozor, není tak sladký, jako černá piva bývají!

 

Obsah alkoholu: 5,6 % obj.
EPM: 15 %
Kvašení: spodní

ANGRY BEAR 19°

Černý devatenácti stupňový silák – to je černá IPA Angry Bear. Překvapí silná pražená chuť, která připomíná čokoládové až kávové tóny. Americké chmely Amarillo, Chinook a Simcoe dodávají aroma tropického ovoce. Hodí se na slavnostní příležitosti.

 

Obsah alkoholu: 7,5 % obj.
EPM: 19 %
Kvašení: svrchní

PIG TAIL 17°

Zlatavý vesnický ALE Pig Tail je charakteristický svým silným aroma po citrusech a dalších tropických odrůdách ovoce, které následně převládá i v chuti. Toho docílíme tím, že používáme speciální metodu Dry-Hopping, při které se přidává chmel také za studena do ležáckých tanků, abychom dostali maximální chmelové aroma.

 

Obsah alkoholu: 6,8 % obj.
EPM: 17 %
Kvašení: svrchní

BLOODY TICK 13°

Temně rudá třináctka typu anglického ALEu. Aromatické chmely Cascade a Žatecký poloraný červeňák zajišťují, že tohle pivo není nuda. Úžasné chmely doplňuje 5 druhů sladu.

 

Obsah alkoholu: 4,5 % obj.
EPM: 13 %
Kvašení: svrchní

BULLS BALLS 13°

Světlé speciální spodně kvašené pivo je česká klasika. Používáme výhradně žatecké chmely a české humnové slady. Zlatavá barva s jemným zákalem po pivovarských kvasnicích, sametová pěna, vyšší říz a střední plnost těla vybízí k dalšímu a dalšímu napití.

 

Obsah alkoholu: 5,1 % obj.
EPM: 13 %
Kvašení: spodní

DOSTUPNÁ BALENÍ

KEG sudy: 30l, 50l (vratná záloha 1.200 Kč)
Petainer sudy: 30l (cena 300 Kč/ks)
Skleněné lahve: 0,5l, 0,75l  (bez zálohy)
Plastové lahve: 1l (bez zálohy)