Pivovar - Pivovar Bizon Čižice
15578
page,page-id-15578,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_hidden,vertical_menu_hidden_with_logo, vertical_menu_width_260,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
bg_logo

PIVOVAR

O nás

Pivovar Bizon vznikl v roce 2011 se skromnou 110 l varničkou. Nyní vaříme v dvounádobové varně o maximálním objemu 400 l. Jsme hrdí, že nebereme dotace a nezatěžujeme tak kapsy každého z nás, nemá nás pod palcem žádný investor a můžeme si jít vlastní cestou. A tou také jdeme!

brewery
sladek

Luboš Svoboda / sládek

Sládek je srdce celého pivovaru. Pan Luboš Svoboda je ostřílený sládek s více než 20ti letou pivovarnickou praxí. Vystudoval průmyslovou školu potravinářských technologií v Podskalské ulici v Praze. Dlouhá léta pracoval v Plzeňském Prazdroji a také učil sladovníky řemeslu a připravoval do praxe.

Technologie

Pivo vaříme tradičním způsobem. Na zchlazování mladiny používáme chladící štok. Jedná se o mělkou vanu o velké ploše, kde přirozeně chladne horká mladina za současné sedimentace kalů a okysličování. Mladé pivo kvasí v otevřených kádích a je prostorově chlazeno.

sal
Bizon_banner_web

neon